Блог

Company picture

Бейкуш Червоне 2018 Ви думаєте на Альбаріньо наші експерименти скінчилися? Ні в якому разі, вони тільки почалися!
На наших землях успішну адаптацію пройшов не тільки цей білий атлантичний сорт, але також один червоний сорт, який на перший погляд до наших реалій ніяк не підходить. Мова про південноафриканському сорті Пінотаж - і клімат там інший, більш жаркий і посушливий, і виноробні зони країни, за рідкісними винятками (де сорт не росте, до слова), що не на берегах океанів. Але! Справа в тому, що в ПАР Пінотаж дозріває першим серед червоних сортів (в середині лютого в деяких особливо жарких районів, вважай в середині серпня в нашому півкулі), а кліматичні умови на Бейкушем, особливо сума активних температур, не дозволяє нам вирощувати теплолюбні сорти з тривалим циклом. Так чому не спробувати Пінотаж, подумали ми?
Незважаючи на те, що Пінотаж - це крос двох французьких сортів: Піно Нуар і Сенсо (відомий в давнє минуле як Ермітаж, звідки і назва сорту), виведений він в ПАР і розмножують його тільки в тамтешніх розплідниках. Так що, крім експерименту, був той ще квест привезти саджанці з іншого кінця Землі! Крім ПАР невеликі посадки Пінотаж зустрічаються тільки в Новій Зеландії, а тепер і в Україні.
У перших двох урожаїв вина «Бейкушем Червоне» буйний і рустічний Пінотаж органічно доповнював і пом'якшував ягідне Мерло, але в 2018-м сам Пінотаж вийшов настільки вдалим, що ми вирішили ні з чим його не змішувати і випустити як є.
Отже, ми раді представити вам вино Бейкушем Червоне врожаю 2018 року, це 100% Пінотаж з мису Бейкушем. Зібраний вручну виноград піддається дбайливому дробленню, після чого вініфіціруют в чанах з нержавіючої сталі при невисоких температурах, щоб краще зберегти ягідну ароматику. Коротку цитату вино проводить все в тих же чанах.
Важлива деталь цього експериментального сорту в тому, що ми не можемо вказувати його на етикетці. Але якщо в якихось офіційних документах ви побачите сорт «Південноафриканський Піно», знайте, що мова піде про рідне сорті Пінотаж.
І ще для допитливих: в ПАР є встановлений законом Cape Blend (Капській бленд), це ассамбляж на базі Пінотаж (хв. 50%) та інших червоних сортів. Так ось, наше вино «Артанія червоне» 2014 врожаю і є, по суті, Капській бленд - ½ Пінотаж і ½ Мерло і Темпранільо! Вино, яке в 5-річному віці не тільки не втратило свіжість, але всіляко стало проявляти характер сорти-батька: це і чорнослив, і пряні трави, і пил з сухої землі південноафриканських сільських доріг. Останні пляшки цього вина в продажу доступні тільки в «Бібліотечної колекції» (для членів Клубу).