Блог

Company picture

Бейкуш Червоне 2018 


Наші експерименти на Альбаріньйо не тільки не скінчились, а навпаки, лише розпочалися!
На українській землі успішну адаптацію пройшов не тільки білий атлантичний сорт, але й один червоний, який, на перший погляд, до наших реалій ніяк не підходить. Мова йде про південноафриканський сорт винограду Пінотаж. На його батьківщині й клімат інший, більш спекотний та посушливий, і виноробні знаходяться не на березі океану (за рідкісними винятками, де, треба зауважити, сорт не росте). 
Річ у тому, що в ПАР сорт Пінотаж дозріває першим серед червоних сортів (в середині лютого в деяких особливо спекотних районах, що відповідає середині серпня у нашій півкулі), а кліматичні умови на Бейкуші, особливо сума активних температур, не дозволяє нам вирощувати теплолюбні сорти з тривалим циклом дозрівання. Тож чому не спробувати виростити Пінотаж у нас, подумали ми?
Попри те, що Пінотаж — це поєднання двох французьких сортів (Піно Нуар і Сенсо, відомий в минулому як Ермітаж), виведений він був в ПАР і розмножують його тільки в тамтешніх розплідниках. Так що, окрім експерименту, це був той ще виклик привезти саджанці з іншого куточка Землі. Окрім ПАР Пінотаж у невеликій кількості до цього зустрічався тільки в Новій Зеландії, а тепер його можна зустріти в Україні.
В перших двох врожаїв червоного вина Бейкуш, буйний і незворушений цивілізацією Пінотаж, органічно доповнював і пом'якшував ягідне Мерло, але в 2018 році сам Пінотаж вийшов настільки вдалим, що ми вирішили ні з чим його не змішувати і випустити у всій красі.


Отже, ми раді представити вам вино Бейкуш Червоне, врожаю 2018 року, яке на 100% складається з сорту Пінотаж, вирощеного на мисі Бейкуш. Зібраний власноруч виноград піддається дбайливому дробленню, після чого його виніфікують в чанах з нержавіючої сталі за невисоких температур, щоб краще зберегти ягідну ароматику. Коротку витримку вино також проводить в чанах.
Важлива деталь цього експериментального сорту в тому, що ми на жаль не можемо вказувати його на етикетці, але якщо раптом в офіційних документах ви побачите сорт «Південноафриканський Піно», знайте, що мова піде про рідний сорт Пінотаж.
І ще для допитливих: в ПАР є встановлений законом Cape Blend (Капський бленд), який складається з асамбляжу на базі Пінотаж (мін. 50%) та інших червоних сортів винограду. Так ось, наше вино Артанія червоне 2014 року і є, по суті, “Капський бленд” - ½ Пінотажу, ½ Мерло і Темпранільо.
Вино, яке в 5-річному віці не тільки змогло зберегти свіжість, але й стало усіляко проявляти характер винограду-батька, а це і чорнослив, і пряні трави, і пил з сухої землі південноафриканських сільських доріг.
Останні пляшки цього вина в продажу доступні тільки в «Бібліотечній колекції» (для членів Клубу).