Блог

Company picture

Артанія Рожева 2018 


Ми вже розповідали вам про те, що в минулому році окремі сорти винограду, які до цього не мали особливих відмінностей в енологічному плані, спричинили справжній фурор.
Одним з таких сортів виявився Піно Грі. Даний сорт спочатку саджався для використання у вдалому купажі білої Артаніі. В ті часи, коли ми виробляли це вино з купованого винограду, було виявлено, що поєднання сортів Ркацителі й Піно Грі, з невеликим додаванням Шардоне, дають дуже гарний результат.
Але на превеликий жаль у 2017 році сорт винограду Піно Грі не дозрів (як ви могли помітити, він повністю відсутній в купажі білої Артаніі 2017 року). Через рік, у 2018 році, Піно Грі реабілітувався і ще й як!
Через те, що сорт не білий, а «сірий» (зі слабо забарвленою в червоний колір шкіркою ягоди), при нетривалій мацерації до пресування, сусло виходить ніжного лососевого кольору. Дана технологія, яка передбачає мацерацію сірих сортів, називається Blush, оскільки колір вина нагадує забарвлення щік зніяковілої дівчини. Вино вийшло настільки хорошим, що ми вирішили ні з чим більше його не змішувати і випустити в тому вигляді «як воно є».