Блог

Фантазия - серия экспериментальных вин

 • Ми з радістю представляємо вашій увазі нову серію вин виноробні Бейкуш — Фантазія. 
  Фантазія — результат дослідницької частини нашої роботи, як на винограднику, так і на виноробні. У цій серії вин представлені вина з сортів нашої експериментальної ділянки, де ми досліджуємо, як вони адаптуються до умов українського клімату.
  Так само при виніфікації ми використовуємо ряд інноваційних технік, але «публікуємо» тільки ті з них, що дали гарний результат.
  Сьогодні ми розповімо про білі вина з цієї серії — Альбаріньйо та Тіморассо, а також червоне Ілюзія. 

  article image


 • Альбаріньйо
  Ви напевно знаєте, як ми любимо експерименти, але коли вони виявляються вдалими — ми раді цьому ще більше. 
  Одним з перших експериментів була посадка сорту Альбаріньйо в наших краях, який до сих пір не був відомий на українській землі. Ареалом зростання цього сорту є атлантичний берег Іспанії та Португалії, оскільки він любить солону воду і морський бриз, але в цих краях даний сорт більше відомий, як Альбаріньйо. Трохи поміркувавши ми вирішили, що мис Бейкуш на Чорноморському узбережжі, де розташовуються наші виноградники, буде відмінним місцем для посадки цього сорту. Експеримент пройшов успішно і ми раді вже втретє представити вам новий реліз "українського" Альбаріньйо, який ми вирішили випустити у складі нової серії вин Фантазія (у ній представлені вина з сортів нашого экспериментального участку).
  Вино Фантазія Альбаріньйо врожаю 2018 року — це 100% Альбаріньйо з мису Бейкуш. Зібраний власноруч виноград піддається м'якому пресуванню. Після чого отримане сусло дбайливо виніфікується за принципом менше кисню, більше сталі та холоду.Після 9 місяців на осаді, який надає вину тільність (що означає в'язкість, щільність та тягучість рідини) і забезпечує подальший захист від окислення, виноград Альбаріньйо нарешті "потрапив у пляшку" і дуже скоро, сподіваємося, потрапить до вас на стіл.
  Варто відзначити, що вино 2018 року вийшло з легким натяком на квітки жасмину або апельсина в ароматикою, більш характерним для даного сорту. Вино в цілому нагадує кращі зразки сухого мускату, такого модного останні два роки, але при цьому не втратило свою у свіжість, «зеленість» і «мінеральність».
  Тіморассо
  Розмірковуючи які ще сорти ми могли б спробувати адаптувати до нашого клімату, нашому енологу, який в той час працював у П'ємонті, спало на думку прийшла ідея поекспериментувати з рідкісним, навіть у себе на батьківщині, білим п'ємонтським сортом Тіморассо, який за своїми характеристиками підходив до нашого клімату.Цей, майже зниклий сорт, успішно стали відроджувати винороби з околиць міста Тортон в П'ємонті, (де якраз і працював в той час наш енолог). На момент посадки нашого виноградника, у світі було не більше 50 гектар виноградників Тіморассо й усі в Італії. Тож тепер є маленька ділянка Тіморассо і в Україні на Чорноморському узбережжі. З цієї маленької ділянки ми вперше випускаємо у складі серії вин Фантазія, моносортове вино ТІморассо урожаю 2017, витримане в бочці з американського дуба 18 місяців. 
  Вино Фантазія Тіморассо випущене тиражем всього 300 пляшок. Та буде доступно тільки для учасників винного клубу Бейкуш.
  Ілюзія 
  По всьому світу, особливо серед мілленіалів, набирає обертів мода на більш легкі вина, що призвело до небувалого зростання популярності колишніх, в немилості «при Паркері», слабих червоних вин, як Божоле нуво, кабфрани із Луари або червоні вина Савойї та Жюри. 
  Але легке червоне вино можна зробити не тільки зі «слабих» сортів винограду.
  Як? - Все насправді досить легко. Спочатку робимо рожеве вино з більш тривалою мацерацією, щоб отримати насичений колір, а після цього до нього додаємо «на смак» не більше 15% витриманого "звичайного" червоного вина раннього врожаю. Таким чином ми зможемо зберегти міллезимність вина в цілому, за правилами OIV.
  У свою чергу рожеве вино надає легкий, свіжий і ягідний смак вину "Ілюзія", а червоні витримані вина надають пікантність у вигляді спецій від дубової бочки і розвиненої "третічки". 
  Тобто де-факто, за всіма параметрами, ви п'єте рожеве вино, яке створює повну ілюзію червоного. Дуже цікаво!
  У нашому випадку рожеве вино, на базі Темпранільо 2018 року, ми доповнили 11% Сапераві врожаю 2017 року, витриманого року у дубовій бочці, і 4% нашого знаменитого вина з ув'яленого винограду Кара Кермен врожаю 2016 року, який вже другий рік томиться в бочках з американського дуба.
  Крім типових гастро поєднань для червоного вина, «Ілюзію» можна пити як аперитив з великого коктейльного келиха, додавши туди 5-6 кубиків льоду (правда, з іншими винами таке повторювати не варто).
  А наша відповідь веронському Шприц-Аперолю, мохіто або кайпіріньї може стати такий коктейль ( наш енолог-консультант підглянув рецепт в П'ємонті):
  - 2 чайних ложки цукру
  - 2 лайма, розрізаних навпіл, а потім кожну половинку ще на 4 частини
  - пляшка вина «Ілюзія»
  Приготування: у великий келих насипте цукор, додайте нарізаний лайм, злегка притиснувши його ложкою або барменським товкачем, додайте 4-5 кубиків льоду і доповніть келих охолодженим вином «Ілюзія».
  І вуаля, ваш коктейль Кайпіллюзія готовий!

  article image


Follow me: