Блог

Illustration


Всім привіт, це свіжі Бейкуш-новини.
Настають довгоочікувані травневі вихідні й у всіх буде нагода провести трохи більше часу з сім'єю і близькими, це те, чого нам всім, так довго, не вистачало ... (В студії чутні нервовий сміх, ридання, звуки нагадують удари ...)
Давайте спочатку.Перше травня, не тільки знаменує початок довгоочікуваних вихідних, але й випадає на першу п'ятницю травня, а це міжнародний день Совіньйон Блана — головне травневе свято Нової Зеландії.
І тут виноробні Бейкуш є що розповісти і про СовБлан, і про Нову Зеландію.
Почнемо з Нової Зеландії. Чим примітна ця країна та що її пов'язує з нами.Коли я був зовсім молодий, а інтернет, і тим більше месенджери, ще зовсім не існували, була така дивна штука, яка була прообразом чатів і месенджерів — короткохвильовий (КХ) радіоспорт. Якщо коротко, сидить радіоаматор перед КХ приймачем-передавачем слухає ефір, чатиться й збирає позивні (нікнейми) з ким він потеревенив у ефірі. Потім вони один одному шлють картки поштою (не електронною, звичайною такою, з давнини), такі собі листівки з номером позивного (ніка). Хто більше позивних збере, той крутіше (погуглити кому цікаво, вам сподобається). Так ось, особливою вдачею для радіоспортсменів з Миколаєва було роздобути картку з Нової Зеландії. Тому що, якщо провести стрижень від нас через центр землі, він вийде якраз у морі на півдні від Нової Зеландії. Тобто ця країна знаходиться якраз під нами, на іншій стороні Землі. Дві протилежності, Інь і Янь планети — Миколаївська область і Нова Зеландія. Хочеш опинитися якомога далі від будинку — це найдальша точка з можливих (Антарктида ближче). 
Всі, хто потрапляє на виноробню Бейкуш, через особливий енологічний портал потрапляють до Нової Зеландії. Там опинилися Маша з Аліною, які працювали у нас з 2012 по 2015, зараз там наші винороби Саша і Рома, які завтра святкуватимуть день Совіньйон Блана — головного Новозеландського сорту винограду.
Але ми маємо свій СовБлан. Він надзвичайно гарний і його залишилося вже не більше пів сотні ящиків. Його можна замовити онлайн у нашому інтернет-магазині. Що про нього розповідає наш енолог Біссо:
Серед виноградарів є таке повір'я, що кращий Совіньйон виходить на тому винограднику, який «бачить велику воду». Можливо, саме тому кращі вина з цих сортів виходять на березі великих річок (Гаронна і Жиронда в Бордо) або на березі океану / моря (Атлантика і річка Луара або Тихий океан і Нова Зеландія). Ділянка, на якій висаджено наш Совіньйон, розташована на косі між Чорним морем і прісноводними джерелами. Легкий нахил на північ, у бік теплішої прісної води, забезпечує оптимальний температурний режим для виробництва «тільного вина», але при цьому з хорошою кислотністю.Переважний стиль Совіньйону у світі, зараз, це «новозеландський», оскільки він найбільш впізнаваний. Він забезпечується внаслідок використання спеціальних штамів культурних дріжджів, що містять ензим, відщеплюється прекурсори меркаптанів (аромат агрусу, помідорових листя, т.зв.. «Котиків» або «Піпі де ша» і т.д.) від білків у виноградній ягоді (більша частина прекурсорів у винограді «причеплено» до молекул глюкози, яку дріжджі перетворюють на етанол, «даром» працювати та з білками мають дуже невелику кількість штамів). Ми свідомо відмовилися від використання таких штамів дріжджів, бо, на нашу думку, стиль старого Пессак-Леоньяна, коли наука ще не знала про меркаптани, куди більш гастрономічний, і як правило, вина в такому стилі з часом стають тільки цікавіше (на відміну від «новозеландців», які з часом тільки блякнуть).У перші три врожаї власних виноградників (2014, 2015 і 2016 років) вино не виготовлялось окремо з огляду на мале виробництво. Воно використовувалося в ассамбляжі білої Артанії й, частково, у виробництві ігристих.

Усім цікавих вихідних, побачимося (прочитаймося) скоро.