Illustration

Навіщо вину бочка?

Коротко пояснюємо, навіщо вино витримують в бочціНапевно ви не раз чули вислів «бочкове вино». Не кожен відразу зрозуміє, про що мова. Що за «бочкове», чи відрізняється на смак від звичайного і чого від нього чекати? Розбираємося по черзі.
Розставимо бочки над i
«Бочковим» називають вино, яке пройшло витримку в бочках з дуба (найчастіше французького чи американського). Саме дубова бочка здатна облагородити вино і зробити його куди цікавішим.В основному в дубі витримують червоні вина. Але буває, потомитися в бочку відправляють і білі вина (наприклад, Шардоне, Рислінг, Шенен Блан).
Що ж бочка дає вину?
Баланс та гармоніюНайважливіший ефект бочки — вино в ній дихає і насичується киснем через пори дерева. Відбувається це поступово і плавно (в науці цей процес називається «мікрооксідацією»). Це допомагає вину розвиватися і стати більш гармонійним.
Смак та ароматВино, взаємодіючи з дубовою бочкою, здобуває нові нюанси в смаку та ароматі. У червоних винах це кориця, шоколад, карамель, смажені тости, натяк на димок і часом щось сільське, на кшталт аромату теплого коров'ячого хліва (знавці від подібного мліють).А білі розживаються ваніллю, випічкою, персиками, нотами кокоса і горіхів. Одним словом, все смачно.
Текстуру і колірКисень проникає в бочку через пори дуба. Але паралельно через них же близько 2-4% рідини в рік випаровується. А значить, вино концентрує смак і терпкість. Білі бочкові стають густішими, з легкою вершковістю.Колір теж змінюється: червоні йдуть в інтенсивний, майже темний бордо, а білі — в затишні жовтувато-солом'яні відтінки.
ЦінникПравильна дубова бочка — задоволення дороге. За один баррік (так називаються бочки об'ємом 225 л) винороб викладає $ 600- $ 1200. Це відбивається на ціні вина.Все через те, що на бочки йдуть тільки добірні дуби віком від 100 років (з одного такого велетня виходить всього 2 барріки), а виготовлення бочки займає до 36 місяців. Хендмейд, унікальність!
Від чого залежить ефект бочки?
● Від походження дуба. Деревина американського дуба пориста - тому кисень швидше проникає крізь стінки бочки, а вино в таких дозріває швидше. Крім того, американський дуб активніше передає вину потужну ваніль і солодкість.А французький дуб — більш щільний і кисень пропускає повільніше, що якраз дуже цінно. Плюс надає вину аромати елегантні й різноманітні — кава, пряні трави, мускатний горіх.
● Від віку бочки. Нова бочка жадає поділитися з вином усіма танинами і ароматами відразу. А вже використована, у віці 3-5 років — просто забезпечує хорошу оксидацію, а на смак майже не впливає. Винороби іноді комбінують різні бочки в виробництві одного вина. Частина витримують в нових бочках, частина — в старих. Такі деталі вказують у технічних описах.
● Від рівня обпалення. Зсередини стінки бочки обпалюють — чим інтенсивніше їх «обсмажують», тим більше копченого духу і нот карамелі з димком бочка віддасть вину.
● Від терміну витримки. Чим довше витримують вино, тим більше позначається ефект бочки. Терміни варіюються від трьох місяців до 7 років, оптимальний визначає сам винороб.Все заради того, щоб після витримки отримати багатогранне і глибоке вино, яке і пити смачно, і обговорити з розумним співрозмовником цікаво.
Яке бочкове вино спробувати?Ми у «Бейкуш» працюємо з бочками з американського і французького дуба. Комбінуємо нові й «поживші», а також поєднуємо різні ступені обпалу. Використовуємо бочки делікатно — щоб все в міру, без диких танинів і ультра-ванілі. При цьому намагаємося тримати адекватні ціни на вино.
Спробуйте наші витримані в дубових бочках білі:
Совіньйон Блан Резерв — тут зійшлися морська свіжість, пряні тропіки й трохи вершковості. Під рибу — просто знахідка.
Шардоне Резерв — насичене вино, над яким приємно подумати, при цьому затишне донезмоги, з персиками й ароматною здобою в смаку.
Рислінг Резерв — аристократично тонке і непередбачуване, то лайми видасть, то яблука в дикому меду, то смажений в трюфельному маслі хліб.

Отримувати нові статі

Дякуємо!


Can't send form.

Please try again later.