Illustration

Яфе Нагар - Вино до Рош Ашана  

До Рош-Ашана ми випустили нове вино. 
Це бленд Шардоне та Рислінгу. Рішення зробити такий купаж і витримувати його в бочках з французького дуба виявилося настільки вдалим, що це вино стало нашим головним білим.
Нашим топовим винам ми даємо історичні імена, наприклад, Арбіна, Кара Кермен. 
Це вино ми назвали Яфе Нагар — ім’ям пов’язаним з історією моєї родини. 
Яфе Нагар - (у перекладі з івриту יָפֶה נָהָר - красива річка). Це ім'я першої з єврейських землеробних колоній заснованих на півдні сучасної України, колонії Єфенагар (так це вимовлялося у 19 столітті) в 1807 році.  
Землеробські поселення іноземців (євреї були прирівняні до іноземців), на півдні сучасної України, називалися землеробськими колоніями. Вони були в основному німецькі, єврейські та балканських слов'ян.
Ці землі, два століття назад, були безкрайнім малонаселеним степом. 
Та коли почалась його колонізація на початку 19 століття, сюди з Білорусі та Литви прибули єврейські колоністи та заснували єврейські землеробні колонії — Єфенгар, Нагартав, Сейдеменуха, Романівка, Добре та багато інших. 
Це відбувалося ще до проектів барона Едмонда Ротшильда по створенню єврейських поселень в Палестині й до Моріса де Хірша і єврейських гаучо Аргентини.
Українські та єврейські села, а також німецькі, болгарські, сербські та навіть шведські сільськогосподарські колонії були сусідами та співпрацювали між собою.  
Звичайно ж єврейські колоністи, крім вирощування пшениці та випікання хліба, також ростили виноград і робили вино.
Наша родина (як і більшість євреїв Миколаєва і Херсона) - нащадки цих колоністів. Ми назвали наше головне біле вино ім'ям першої єврейської землеробської колонії, щоб віддати належне внеску першопрохідців в розвиток нашого краю.
Вино Яфе Нагар — бадьоре та соковите, у смаку яблука в меду, ворох квітів та легка вершковість Шардоне, а від Рислінгу — пікантні трави й спеції. Яфе Нагар два роки дозрівало в бочці з французького дуба, але при цьому віє простором й морською свіжістю.   
Це вино пити та вірити, що усе можливо, як вірили перші єврейські винороби Причорномор'я.  Скуштувати це вино можна замовивши у нас в онлайн магазині або офлайн у ресторанах та винних бутиках вашого міста.
Шана Това!