Illustration

Яфе Нагар — розкішне біле з історією

Випустили нове вино до свята Рош Ха-Шана (єврейський Новий рік, святкується восени). Це біле вийшло особливо виразним і глибоким — тому дали йому ім'я, яке багато значить для нас. Розповідаємо, що до чого.
Ти неси мене, рікаЦей бленд Шардоне і Рислінгу, витриманий в бочках з французького дуба, виявився настільки вдалим, що став нашим головним білим. За традицією, ми даємо своїм топовим винам історичні імена. Це біле назвали «Яфе Нагар» (в перекладі з івриту יָפֶה נָהָר - красива річка). На честь першої єврейської землеробської колонії на півдні сучасної України — Ефенгар (так це вимовлялося XIX столітті), заснованої в 1807 році.
Звідки лози ростутьЗемлеробськими колоніями називалися поселення іноземців (до них в ті часи прирівнювали і євреїв), які займалися в Україні сільським господарством. Єврейські поселенці прибули сюди на початку XIX століття з Білорусі та Литви та заснували колонії — Ефенгар, Нагартав, Сейдеминуха, Романівки, Доброго і багато інших. І все це ще до проектів барона Едмонда Ротшильда по створенню єврейських поселень в Палестині та до мецената Моріса де Хірша, що призвів до переселення євреїв в Аргентину.
Землі нашого краю двісті років тому були безкрайнім малонаселеним степом. Тут-то і були сусідами українські села і єврейські, а також німецькі, болгарські, сербські та навіть шведські сільхозколонії.
Не хлібом єдинимЄврейські колоністи ростили пшеницю, пекли хліб, а також займалися виноробством. Наша сім'я засновників Бейкуш (як і більшість євреїв Миколаєва і Херсона) - якраз їх нащадки. Так що і наше головне біле Яфе Нагар зберігає пам'ять про внесок єврейських хліборобів-першопрохідців в розвиток нашого краю.
Вино Яфе Нагар — благородна і витончене, в смаку яблука в меду, оберемок квітів і легка вершковысть Шардоне, а від Ріслінга — пікантні трави й асорті спецій. Яфе Нагар два роки дозрівало в бочці з французького дуба, при цьому віє простором і морською свіжістю. Пити й вірити, що все можливо, як вірили перші єврейські винороби Причорномор'я.
Замовляйте Яфе Нагар у нас в онлайн-магазині або в ресторанах і винних бутиках вашого міста.
Шана Това!

Отримувати нові статі

Дякуємо!


Can't send form.

Please try again later.