Знайомтеся з одним з наших хітів — Артанія Білій 2018! Це те саме біле, яке маєш на увазі, мріючи “мені б зараз келих білого сухого”. Міцність 13% тут як привід задуматися над риторичним “келих або два?”. Звичайно, два, просто приєднати сир, салат або морепродукти.

Це врожай 2018 року, коли ніхто й подумати не міг про самоізоляцію. І зараз цей дух свободи та безтурботності якраз до речі. У пляшці бленд: дві третини з Шардоне, Піно Грі та Ркацителі (то, з чого ми починали у 2010 році) і третина з Совіньйон Блан, Рислінг і Шенен Блан. Баланс тримає майстерно, на заздрість будь-якому еквілібристу.

Пити радимо тут і зараз. Ідеальний варіант, аби оперативно нагнати у своє життя літа і сонця. У смаку наливні яблука, персики в соку, медова диня, польові квіти. І такою віє свіжістю, немов зірвався до моря на три дні та ось стоїш в бризках хвиль.

Ну а назва “Артанія” — з міфології. Так називали древню країну в землях Північного Причорномор’я. Це вино звідти, але без сивини. Українське, при цьому зроблено за французькою концепцією “вино господарства”, коли в одному кюве змішують вина різних сортів або ділянок, що належать цьому господарству. Такі вина підкреслюють стиль самого господарства або особливості терруара, а не окремого сорту. Так що коли скуштуєте, зможете сміливо говорити, що знаєте про Північне Причорномор’я все.