Ми любимо експериментувати з технологіями та сортами. А найвдаліші результати збираємо в лінійці «Фантазія». Розповідаємо про пару білих вин з цієї серії — Альбаріньйо і Тіморассо, та про червоне «Ілюзія».

Освіжитися і запити рибу: Альбаріньйо

Посадка Альбаріньйо в Україні — один з наших перших експериментів. Цей сорт росте в основному на атлантичних берегах Португалії та Іспанії. Багато води, свіжий вітер — схоже на наші краї. Тому ми вирішили, що Альбаріньйо приживеться у Причорномор’ї, і посадили його на одній з наших ділянок. Альбаріньйо не підкачав — випускаємо вже третій реліз у складі лінійки «Фантазія».

Вино «Фантазія Альбаріньйо» – ароматне, повне абрикосів і пряних трав, п’ється легко, освіжає миттєво, з рибою і морепродуктами поєднується ідеально. Недарма в Галісії, звідки Альбаріньйо родом, його подають до восьминогів гриль і різної морської живності.

Як ми його робимо? Виноград збираємо вручну і відправляємо на м’яке пресування. Одержаний сік дбайливо витримуємо в сталевих чанах (за принципом «менше кисню, більше стали та холоду»). За 9 місяців витримки на осаді вино стає більш насиченим, трохи вершковим і відмінно підходить на роль аперитиву або приборкувача вашого сібаса.

Зацінити рідкісний сорт: Тіморассо

Коли ми думали, з якими ще сортами поекспериментувати, наш енолог запропонував Тіморассо. Цей білий сорт родом з П’ємонту, причому рідкісний навіть у себе на батьківщині.

Від повного зникнення його врятували винороби з околиць міста Тортона в П’ємонті. Тепер з Тіморассо роблять круті гастрономічні білі вина, а ще — десертні, ігристі й оранжі. На момент посадки нашого виноградника, у світі було близько 50 гектар Тіморассо, усі в Італії. А тепер є і наша маленька ділянка Тіморассо й в Україні, на чорноморському узбережжі.

Наше «Фантазія Тіморассо» – елегантне, при цьому свіже, з яблуками, травами у пряній смолі й флердоранжем. Вино 18 місяців провело в бочках з американського дуба — і стало більш гармонійним і глибоким. Відкривайте до їжі та просто так, розширювати горизонти й насолоджуватися.

Получать удовольствие каждый день: Иллюзия

У світі посилився тренд на легші вина, в тому числі червоні — Божоле Нуво, кабфрани з Луари, червоні вина Савойї та Жюри.
Ми теж осторонь не залишилися. Зробили легку і незвичайну «Ілюзію». Розповідаємо, в чому «фішка».

Щоб створити «Ілюзію», ми об’єднуємо в асамбляжі рожеве вино і не більше 15% витриманого в дубових бочках червоного. Виходить по суті рожеве вино, яке створює повне відчуття, що ви п’єте червоне.

«Ілюзія» – дуже літнє, соковито-вишневе, з суницею і спеціями на додачу. Ідеально, щоб запивати улюблену піцу, бутерброди, солодкі вареники, та що завгодно. Чи не грішно навіть мішати з цим вином коктейлі. Тримайте рецепт — наш енолог-консультант підглянув його в П’ємонті:

● 2 чайних ложки цукру

● 2 лайми — розрізати навпіл, а потім кожну половинку на 4 частини

● пляшка «Ілюзії»

Як робити: У велику склянку насипаємо цукор, додаємо нарізаний лайм і злегка тиснемо ложкою або барменським товкачем. Сюди ж кидаємо 4-5 кубиків льоду і наливаємо охолодженої «Ілюзії». Вуаля, ваш суперкоктейль готовий!