Нарешті всі зірки зійшлися і ми з радістю можемо оголосити вам про вихід у продаж нашого нового вина “Ілюзія”, яке в червні було представлено на виставці “KyivWine” нашим енологом-консультантом Біссо Атанасовим.
По всьому світу, особливо серед мілленіалів, набирає обертів мода на більш легкі вина, що призвело до небувалого зростання популярності колишніх, в немилості «при Паркері», слабих червоних вин, як Божоле нуво, кабфрани із Луари або червоні вина Савойї та Жюри. Але легке червоне вино можна зробити не тільки зі «слабих» сортів винограду. Як? – Все насправді досить легко. Спочатку робимо рожеве вино з більш тривалою мацерацією, щоб отримати насичений колір, а після цього до нього додаємо «на смак» не більше 15% витриманого “звичайного” червоного вина раннього врожаю. Таким чином ми зможемо зберегти міллезимність вина в цілому, за правилами OIV.
У свою чергу рожеве вино надає легкий, свіжий і ягідний смак вину “Ілюзія”, а червоні витримані вина надають пікантність у вигляді спецій від дубової бочки і розвиненої “третічки”. Тобто де-факто, за всіма параметрами, ви п’єте рожеве вино, яке створює повну ілюзію червоного. Дуже цікаво!
У нашому випадку рожеве вино, на базі Темпранільо 2018 року, ми доповнили 11% Сапераві врожаю 2017 року, витриманого рік у дубовій бочці, і 4% нашого знаменитого вина з ув’яленого винограду Кара Кермен врожаю 2016 року, який вже другий рік томиться в бочках з американського дуба.
Крім типових гастро поєднань для червоного вина, «Ілюзію» можна пити як аперитив з великого коктейльного келиха, додавши туди 5-6 кубиків льоду (правда, з іншими винами таке повторювати не варто).

А наша відповідь веронському Шприц-Аперолю, мохіто або кайпіріньї може стати такий коктейль ( наш енолог-консультант підглянув рецепт в П’ємонті):
– 2 чайних ложки цукру
– 2 лайма, розрізаних навпіл, а потім кожну половинку ще на 4 частини
– Пляшка вина «Ілюзія»
Приготування: у великий келих насипте цукор, додайте нарізаний лайм, злегка притиснувши його ложкою або барменським товкачем, додайте 4-5 кубиків льоду і доповніть келих охолодженим вином «Ілюзія».

І вуаля, ваш коктейль Кайпіллюзія готовий!