“Артанія” займає центральне місце серед вин нашого будинку, по-перше, з огляду на ширину і глибину лінійки та обсягів виробництва, і по-друге, через свою концепцію. Вина «Артанія» виготовляються за принципом французької концепції “вино господарства”: це коли будинок і місцевість, де він розташований, представляють ассамбляжні вина, зроблені з різних сортів і/або ділянок, що належать господарству. Мета – показати швидше стиль господарства або особливості місцевості, ніж сортові характеристики окремих сортів у складі кюве.

Отже, цього року в продаж вийдуть:

Артанія біле 2017
Артанія червоне 2017
Артанія рожеве 2018
Артанія «Ілюзія» 2018
бібліотечний реліз Артанія Резерв лот L2015.

Мабуть 2017 рік, який в Європі був найспекотнішим, посушливим і раннім за останні 200 років, у нас йшов «нормальним ходом», з істотно холоднішою весною, ніж в Західній Європі. Тому урожай у нас почався пізніше, при цьому спекотне літо сприяло дуже хорошому визріванню винограду, що особливо помітно по стилю (і градусу!) червоної Артанії. У купаж білої Артанії в цей рік увійшли: 55% Шардоне, 13% Совіньон блан, 10% Аліготе, 7% Шенен блан, і 15% двох білих сортів з нашого експериментального виноградника. Основна частина бленда (94%) витримувалася в сталі на тонкому осаді 16 місяців, після чого в купаж була додана бочка Шенен блана (12 міс. витяги), який не показав «силу характеру» щоб удостоїтися окремого випуску, але чудово доповнив ноткою стиглих груш і меду основну масу Артанії.

Червона Артанія 2017 була “зібрана” з сортових вин, що пройшли витримку протягом 10 місяців в бочках після 2-4 вин. Купаж цього міллезиму складається з 31% Мерло, 21% Мальбека, 21% Піно нуара, 13% Каберне совіньон, Франа і Сапераві і 14% експериментальних сортів. Вино провело 6 місяців в пляшці і знайшло потрібну “округлість”: спочатку буйні таніни добре вписалися в майже “амароністу” консистенцію і “оманливу солодкість” вина.